KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12332098
*
nr 1233 2098
Stig Södersten
(1906-1979), Sverige
Oljemålning, Konstnären, signerad. Olja på pannå, 45x45
Stig Södersten, svensk bildkonstnär född 1906, död 1979.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2019
kl 18:29:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 02:33:31
1
700 kr
31/1 13:22:23
2
Vinnande bud
2/2 12:31:11
3
900 kr
2/2 12:31:12
2
1.000 kr (Budbetjänt)
4/2 17:21:32
3
1.200 kr
4/2 17:21:32
2
1.300 kr (Budbetjänt)
4/2 17:22:39
3
1.400 kr
4/2 17:22:39
2
(budbetjänt)
4/2 17:48:36
2
justering av budtak
4/2 18:25:42
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Stig Södersten
Stig Södersten, svensk bildkonstnär född 1906, död 1979.
Läs mer om Stig Södersten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konstnären olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stig södersten svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50
*
Stig Södersten
Stig Södersten, svensk bildkonstnär född 1906, död 1979.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stig Södersten
nr 1233 2098
Stig Södersten
(1906-1979), Sverige
Oljemålning, Konstnären, signerad. Olja på pannå, 45x45
Stig Södersten, svensk bildkonstnär född 1906, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 02:33:31 | 1 | 700 kr |
31/1 13:22:23 | 2 | Vinnande bud |
2/2 12:31:11 | 3 | 900 kr |
2/2 12:31:12 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
4/2 17:21:32 | 3 | 1.200 kr |
4/2 17:21:32 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
4/2 17:22:39 | 3 | 1.400 kr |
4/2 17:22:39 | 2 | (budbetjänt) |
4/2 17:48:36 | 2 | justering av budtak |
4/2 18:25:42 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Stig Södersten
Stig Södersten, svensk bildkonstnär född 1906, död 1979.Läs mer om Stig Södersten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konstnären olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stig södersten svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50